Haber

Osman Kavala, TRT’nin Kendini Hedef Alan ‘Dönüşüm’ Dizisinden Bahsetti

Sivil toplum ve insan hakları aktivisti Osman Kavala, TRT’nin dijital platformunda yayınlanan ve kendisinin anlatıldığı ‘Metamorfoz’ dizisi için konuştu.

TRT’nin yeni dijital platformu ‘Tabii’de yayınlanmaya başlayan ‘Metamorfoz’ dizisi, 2017’den beri cezaevinde olan Osman Kavala ile iddiaya giriyor.

Dizinin başrol oyuncusu ise Kavala’ya çok benzeyen Can Nergis. Dizinin ilk bölümünde, babasının ölümüyle “kapitalist” olan sol görüşlü bir iş adamı seyirciye sunuluyor.

Kavala, yaptığı açıklamada diziyi ‘itibar suikastı’ olarak değerlendirdi ve rol alan ‘genç sanatçıların’ bundan rahatsız olmamasından dolayı üzgün olduğunu sözlerine ekledi.

Kavala’nın diziyle ilgili yorumları şöyle:

‘Hakkımda hazırlanan bir senaryonun TRT tarafından finanse edildiğini ve dizi olarak yayınlandığını öğrendim. Kişi prestijini koruyan maddelerden kaçmak için dolandırılmış, benim adım açıktan kullanılmamıştır.’

‘Hukuksuz tutukluluğum için kullanılan iddianamelerde olduğu gibi bu dizide de gerçek olayları çarpıtma usulüne başvurulduğu anlaşılmakta olup, komplo teorilerinde yanıldığım algısı oluşturulmak istenmektedir.’

*Kamu kaynaklarının bu amaçla kullanılmış olması beni şaşırtmadı. Beni şaşırtan ve üzen, genç sanatçıların bu prestij suikastı projesinde yer alma zahmetine girmemeleri.’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seyahat eylemlerinden bu yana ‘Türkiye’nin Soros’u’ olarak nitelendirdiği Osman Kavala, AİHM kararlarına rağmen 6 yıldır tutuklu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu