Haber

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplandı

ANKARA (İGFA) – İrtibat Başkanlığı’ndan aktarılan habere nazaran, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Heyeti üyeleri Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın katıldığı toplantı, 3 saat sürdü.

Toplantı akabinde yapılan yazılı açıklamada Şura üyeleri, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ve 2023 seçimlerine ait istişarelerde bulunduğu, bu çerçevedeki kıymetlendirme ve tekliflerini lisana getirdiği kaydedildi.

Türkiye’nin son 20 yılda Cumhuriyet tarihinin en istikrarlı siyasi dönemini yaşadığına dikkati çeken Kurul üyeleri, bunun devamı için önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerin önemine işaret etti.

Kurul üyeleri, Türkiye’nin tüm vilayetlerinde, milletin farklı kesitlerinin bilhassa de gençlerin, “Türkiye Yüzyılı” beklentilerini karşılayacak bir vizyon ortaya koymanın kıymetini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda, 20 yıldır somut eser ve hizmet siyasetiyle milletin karşısına çıktıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak hem Cumhurbaşkanlığı’nı kazanarak hem Meclis’te çoğunluğu elde ederek gösterdikleri başarıyı önümüzdeki seçimlerde de tekrarlamayı hedeflediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu sürdürülebilirliğin, huzurun, muvaffakiyetin, inancın, istikrarın, üretimin, verimliliğin, gücün, dijitalin, bağlantının, bilimin, kalkınmanın, barışın, pahaların, haklının, şefkatin, istiklalin, istikbalin ve gençlerin yüzyılı olarak tasarladıklarını ve buna nazaran hazırlandıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu