Yaşam

Usta yazarın “Ada Hikayeleri”ne yeni boyut

Güneştekin’in anlatımıyla Yaşar Kemal’in göç dili

İzmir usta ressamın gözünden usta muharriri dinlemeye hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Güneştekin’in Anlatımıyla Yaşar Kemal’in göç dili” söyleşisi düzenliyor. Kültürpark Atlas Pavyonu’nda 17 Kasım 18.00’de başlayacak söyleşiyi müellif Eren Aysan yönetecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Kemal Vakfı ve Güneştekin Vakfı’nın katkılarıyla “Güneştekin’in Anlatımıyla Yaşar Kemal’in göç dili” söyleşisine mesken sahipliği yapıyor. Ahmet Güneştekin’in Kültürpark Atlas Pavyonu’nda sanatseverlerle buluşan “Gâvur Mahallesi” standı kapsamındaki söyleşi, 17 Kasım’da 18.00’de başlayacak. Söyleşi “göç” temasına odaklanan stantla iç içe yapılacak.

Ada Hikayesi’nden pasajlar da okunacak
Eren Aysan’ın yöneteceği söyleşide Güneştekin, Yaşar Kemal’in mübadele anlatımına yeni bir boyut getirecek ve kendisini de besleyen usta muharririn göç edebiyatını anlatacak. Güneştekin, Yaşar Kemal’in dörtlemesi “Ada Hikayesi”nden de pasajlar okuyacak.

Ressam Ahmet Güneştekin ve Yaşar Kemal’i göç konusunda buluşturacak söyleşinin akabinde Güneştekin’in usta müellifin hayatından kesitler de sunduğu “Renkler” isimli belgesel sineması gösterilecek.

“Gâvur Mahallesi” 5 Mart’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak
Hafta içi 09.00-17.30, hafta sonu 10.00-17.00 saatleri ortasında 5 Mart 2023’e kadar her gün ziyarete açık standın küratörlüğünü Şener Özmen üstleniyor. Stantta büyük boyutlu enstalasyonlar, görüntü işleri ve metal formların taşla tamamlandığı heykel çalışmaları bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu